16. máj 2015 Výstava fotografii a premietanie filmu v meste Youngstown, štát Ohio

  sala

 

 

 

 

 

16. máj 2015
Výstava fotografii a premietanie filmu v meste Youngstown, štát Ohio
V spolupráci so Slovak Cultural Association of the Mahoning Valley a The Slavic Student Association at Youngstown State University bola inštalovaná výstava s názvom Neznámi hrdinovia/ The Final Mission v priestoroch presbyteriánskom kostola, kde sa súčasne premietal aj film. (The First Presbyterian Church Community Room.)

V kinosále boli okolo stien rozložené fotografické panely amerických letcov a ich slovenských záchrancov, ktoré si diváci pred filmom, ale aj po ňom, so záujmom pozreli. Stretnutie prebehlo vo veľmi srdečnej atmosfére s nekonečným množstvom otázok týkajúcich sa najmä výroby filmu a slovensko-amerických vzťahov. Zistili sme, že ľudia v Youngstowne si uchovávajú mnohé zvyky svojich predkov a zaujíma ich dianie v krajine, odkiaľ prišli ich rodičia a starí rodičia.

vystava premietanie

Pre tvorcov mala celá akcia dojímavú dohru. Stali sme sa čestnými členmi Slovak Cultural Association of the Mahoning Valley.

dekret

cestni celnovia

Pani Lorette Ekoniak, predsedníčke spolku, patrí veľká vďaka za to, že sa akcia vydarila a že sme mali príležitosť spoznať úžasných, láskavých ľudí. Dali nám pocítiť svoju vďačnosť, že sme ich navštívili v meste, tak vzdialenom od amerických kultúrnych centier.

loretta

                                                                                 uprostred Loretta Ekoniak